Ana Sayfa : PSİKOTERAPİ : Psikoterapiler

Psikoterapiler

Tıp dalları içinde “Hastalık yoktur, hasta vardır.” temel kuralı sanırız ki en fazla psikiyatri alanı için geçerlidir. Çünkü tüm insanlar bu dünyada biriciktir ve her birinin şikâyeti, yaşam hikâyesi kendine özgüdür. Bu nedenle başvuran her kişinin yardım isteği ve tedavisi ancak “o”na özgü olabildiği ölçüde başarılı olacaktır.

Tıp biliminde penisilin keşfi neyse psikiyatride de hastalıklara etkili ilaçların keşfi de aynı şeydir. Kimi kişiler için yıllar boyunca devam eden ve ruhsal alanda bir virüs gibi zihinlerini kemiren sıkıntılı düşünceler ve duygulardan kurtulabilmek, bu ilaçlar yardımı ile mümkün olabilmektedir.

Günümüzdeki psikiyatrik ilaçların çoğunun artık bağımlılık yapıcı etkilerinin olmadığını, birçok ruhsal hastalığı iyileştirebildiğini ve bunu yaparken de yaşamı etkileyen ağır yan etkilerinin olmadığını sözü gelmişken ifade etmek gerekir.

Her ne kadar psikiyatrik hastalıklar sınıflandırılmış, tanımlanmış hangi hastalıklarda hangi tür ilaçların etkili olduğu bilimsel araştırmalar ile gösterilmiş olsa da malzemesi insan olan psikiyatri alanı için kimi durumlarda tüm bu sınırlar yok olmakta, tüm tanımlar anlamsızlaşabilmektedir. İşte bu noktada özü, bire bir insan ilişkisi olan psikoterapi yöntemleri, profesyonel bir kişi tarafından uygulandığı takdirde tanı koymada ya da tedavide eşi olmayan bir iyileştirici güç olmaktadır.

Günümüzde Psikiyatrik tedavilerin birçoğunda ilaç tedavilerinin yanı sıra ya da kimi durumlarda ilaç tedavisi olmadan psikoterapiler uygulanmakta ve etkili bir yöntem olarak kabul görmektedir.

Sorunlar, yaşadığımız her an, peşimizde. Eğitim durmumuz, maddi imkân ya da imkânsızlıklarımız, yaşımız ne olursa olsun yaşam var olduğu sürece sorunlar yanımızda, bizimle. Örneğin; çocuklarımız.!! Onlara iyi bir gelecek hazırlama kaygısı beklide hayatın en ağır yükü. Çocuklarımızın beden gelişimlerinin yanı sıra sağlıklı ruhsal gelişimi, geleceklerinin sağlam temellere oturabilmesi için, temel dayanak. Hiper aktivite, öğrenme bozuklukları, ergenlik dönemi sorunları, sınav kaygıları bu ve benzeri birçok problemler, çocuklarınızın ya da sizin kaderiniz değil. Çoğu zaman  çözümsüz olarak gördüğümüz ya da düşündüğünüz problemler, günümüzün tedavi seçenekleri ve kişiye özel terapilerle ,çok rahat çözülebiliyor.. Sorunların farkına varabildiğimiz, problemlere doğru noktadan bakmayı öğrenebildiğimiz, kendiniz, eşiniz beklide çocuğunuz için profesyonel bir yardım alabildiğiniz sürece ,çoğu zaman  sıkıntı diye düşündüğünüz olguların, kendiliğinden kaybolduğunu, göreceksiniz…..

Özel Terapi Tıp Merkezi, uzman psikiyatrist ve klinik psikologlarıyla,bir çok  farklı psikoterapi yöntemleri, kişiye özel tedavi yaklaşımları ile hayatın her noktasın da yanınızda………….

Özel Terapi Tıp Merkezi (444 27 63)

Online Görüşme

 

Online Görüşme/Bize Danışın

Adres:
Fabrikalar Mh.3024 Sk.No:13 Kepez/Antalya

Telefon:
Tel: 444 27 63
Fax: +90 0(242) 244 20 90
Bu sitedeki içerikler sadece bilgi amaçlıdır kişisel teşhis için kullanılmamalıdır. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.
Copyright © 2024 Terapi Tıp Merkezi Tüm Hakları Terapi Tıp Merkezi ne aittir. Kaynak gösterilmeksizin alıntı yapılamaz, içerik ve görsel kopyalanamaz.