Ana Sayfa : Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı : Program hakkında

Program hakkında

Özel Terapi Tıp Merkezi, Antalya Bilim Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji Bölümü ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Klinik Psikoloji Anabilim Dalı’nın klinik ortamda gerçekleştirilecek olan eğitim faaliyetleri (doktora, yüksek lisans, sertifikasyon) ile bu faaliyetlerin yürütülmesi konularında üniversite ile işbirliği içinde çalışmaktadır.

Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı tezli bir yüksek lisans programıdır. Programın ilk yılı, kuramsal bilgi ve donanıma yatırım yapmayı hedefleyen yoğun bir ders programı ile beraber klinik ortamda (Özel Terapi Tıp Merkezi) gözlem ve uygulama ile başlar. Programın ikinci yılında ise öğrenciler, uygulama ve müdahaleye yönelik bir eğitim çerçevesinde süpervizyon alarak klinisyenlik ve psikoterapistlik becerilerini öğrenir ve geliştirirler. Yine ikinci yıl içerisinde öğrencilerden özgün bir araştırma tasarlayıp yürüterek bir yüksek lisans tezi yazmaları beklenir.

Programda yer alan ve ilk yıldan itibaren klinik ortamda gözlem ve uygulama olanağı sağlayan, “Klinik Psikoloji Alan Uygulaması” ile “Psikoterapi Süpervizyonu” uygulamaları Özel Terapi Tıp Merkezi’nde gerçekleşecektir. Klinik ortamda geçirilecek süre 2 yıllık eğitim yılı süresi içerisinde ortalama 6 aydır.

Bu programdan mezun olacak bireylerin, bu programın yükümlülüklerini tamamladıktan sonra; farkındalık ve içgörü sahibi olan, kendilerini gözlemlemeye, tanımaya ve anlamaya devam eden, mesleki bilgi ve yetkinliklerini hayat boyu geliştirme sorumluluğunu taşıyan, alandaki bilimsel gelişmeleri takip ederek bilgi ve becerilerini her daim güncelleyen ve güçlendiren, etik değerlere ve ilkelere bağlı sorumluluklarının bilincinde olan klinik psikolog olmaları hedeflenmektedir.

Kazanılan Derece

Yüksek Lisans Derecesi

Program Sorumlusu

Prof. Dr. Mehmet Yumru

Detaylı bilgi için Antalya Bilim Üniversitesi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.   

 

Online Görüşme/Bize Danışın

Adres:
Fabrikalar Mh.3024 Sk.No:13 Kepez/Antalya

Telefon:
Tel: 444 27 63
Fax: +90 0(242) 244 20 90
Bu sitedeki içerikler sadece bilgi amaçlıdır kişisel teşhis için kullanılmamalıdır. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.
Copyright © 2023 Terapi Tıp Merkezi Tüm Hakları Terapi Tıp Merkezi ne aittir. Kaynak gösterilmeksizin alıntı yapılamaz, içerik ve görsel kopyalanamaz.