Ana Sayfa : Online Görüşme

Online Görüşme

Günümüzde uzak mesafe, dil farklılıkları ve fiziksel rahatsızlık gibi nedenlerle psikiyatri hekimine/klinik psikoloğa ulaşamayan kişiler için kullanılmakta olan online görüşme yöntemleri birçok ülkede uygulanmaktadır. Özellikle yüz yüze görüşmenin mümkün veya uygun olmadığı durumlarda (salgın hastalık vb.) etkili ve kanıta dayalı bir seçenek olarak uzun yıllardan bu yana kullanılmakta olan online görüşme yöntemleri giderek yaygınlaşmaktadır.

Online randevu sayesinde dünyanın neresinde olursanız olun psikiyatri hekiminiz veya klinik psikoloğunuz ile online iletişim kanalları aracılığı ile görüşme yapabilirsiniz.

Online Randevuyu nasıl alabilirim?

Online randevu oluşturmak çok kolaydır. 

Yapmanız gereken; 444 27 63 numaralı telefonumuzu arayarak sekreterimizden randevu için gerekli bilgileri almak ya da [email protected] adresine e-posta ile talebinizi iletmektir. Size en kısa süre içerisinde dönüş yapılacaktır.

Online görüşme yöntemlerinin ödemeleri nasıl yapılır?                                        

Online randevu oluşturduktan sonra, IBAN: TR37 000 12 001 217 0001 010 0942 – ANP Özel Sağlık Hiz. LTD. ŞTİ. hesabına psikiyatri hekiminiz veya klinik psikoloğunuzun görüşme ücretini yatırınız ve açıklama bölümüne TC kimlik numaranızı ve size ulaşabileceğimiz iletişim numarasını yazdırınız.

Randevu günü kliniğimiz sekreterliği sizi arayacak ve sizi randevu aldığınız psikiyatri doktoru veya klinik psikolog ile görüştürecektir.

Online Görüşme Yöntemleri

  1. Online Görüntülü Görüşme
  1. Online görüntülü psikoterapi: Görüşme süresi uygulanan psikoterapi türüne göre değişmekle birlikte 30-45dk.  arasındadır
  2. Online görüntülü psikiyatrik/psikolojik değerlendirme: Süre uygulanan yönteme göre değişmekle birlikte 15-20 dk. kadardır.
  1. Telefonla görüşme

            Kurumumuzda görevli psikiyatri hekimi veya klinik psikologla ile daha önce en az bir kere görüşmüş ve tedavisi halen devam etmekle birlikte diğer görüşmeler için merkezimize gelemeyen hastalarımız için uygundur. Telefonla görüşme süresi uygulanan yönteme göre değişmekle birlikte 15-20 dk. kadardır.

 

Sık Sorulan Sorular

Online Görüntülü Görüşme’de kullanılan programlar nelerdir?

Whatsapp, Facetime, Skype programları ağırlıklı olarak kullanılmaktadır.

Online Görüntülü Görüşme ve telefon görüşmesinde kullanılan telefon numarasından daha sonra psikiyatri hekimi/klinik psikoloğuma ulaşabilir miyim?

Hayır. Online görüşme yöntemlerinde kullanılan telefon numaraları kuruma ait olup, psikiyatri hekimi/klinik psikologlarımızın hastalara/danışanlara kendilerine ulaşmaları için verdiği numaralardan farklıdır.

Psikiyatri hekimimin/klinik psikoloğumunun kendi telefonu ile yapacağım telefon görüşmeleri ücrete tabi midir?

Hayır. Dileyen psikiyatri hekimi/klinik psikologlarımız mesai saatleri dışında kısa süreliğine, zaman dilimi belirterek (örneğin 18.00-19.00 arası) hasta/danışanları ile acil durumlar için yukarıda tanımlanan online görüşme yöntemleri sınıfına girmeyen kısa süreli görüşmeler yapabilmektedir. Bu danışmanlık ücrete tabi değildir.

Bu tür bir danışmanlık için; hasta/danışan son 1 aylık süreç içerisinde kurum içinde (yüz yüze) ya da online görüşme yöntemleri ile değerlendirilmiş olmalıdır.

Psikiyatri hekimim/klinik psikoloğum ile kurum telefonu ile yapacağım telefon görüşmeleri ücrete tabi midir?

Hayır. Psikiyatri hekimi/klinik psikologlarımızın acil durumlar için mesai saatleri içerisinde yapacağı, yukarıda tanımlanan online görüşme yöntemleri sınıfına girmeyen kısa süreli görüşmeler ücrete tabi değildir.

Bu tür bir danışmanlık için; hasta/danışan son 1 aylık süreç içerisinde kurum içinde (yüz yüze) ya da online görüşme yöntemleri ile değerlendirilmiş olmalıdır.

Online görüşme yöntemleri Sosyal Güvenlik Kurumu veya herhangi bir sigorta sistemi tarafından karşılanmakta mıdır?

Hayır.

Online görüşme yöntemleri ile yaptığım görüşme sonrası kuruma gelmeden ilaçlarımı yazdırabilir miyim?

Hayır.

 
 
 

Online Görüşme

 

Online Görüşme/Bize Danışın

Adres:
Fabrikalar Mh.3024 Sk.No:13 Kepez/Antalya

Telefon:
Tel: 444 27 63
Fax: +90 0(242) 244 20 90
Bu sitedeki içerikler sadece bilgi amaçlıdır kişisel teşhis için kullanılmamalıdır. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.
Copyright © 2024 Terapi Tıp Merkezi Tüm Hakları Terapi Tıp Merkezi ne aittir. Kaynak gösterilmeksizin alıntı yapılamaz, içerik ve görsel kopyalanamaz.